ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

O nas

O nas

Sama idea założenia szkoły zrodziła się w głowie Michała w roku 2011. Moglibyśmy pisać tu o miłości do tańca, o potrzebie dzielenia się pasją i powołaniu nauczycielskim… i w sumie wszystko się zgadza! Do tego dodajmy jeszcze szczyptę egoizmu – scena swingowa w Warszawie była wtedy niewielka, a każdy chciał mieć jak najwięcej towarzyszy do wspólnych tańców.

W styczniu 2012 Michał i Weronika podjęli decyzję: ruszamy z zajęciami! Pierwsza grupa zebrała się na początku lutego i dzielnie stawiała debiutanckie kroki na parkiecie wysypanym woskiem (by nie było zbyt ślisko) w sali na warszawskim Mokotowie. Podczas lekcji uczyli się wszyscy – kursanci oraz debiutujący nauczyciele; wszyscy popełniali błędy, ale krok za krokiem, piosenka za piosenką, tydzień za tygodniem robili też postępy. Część kursantów odeszła z zajęć, część została na dłużej, a część bardziej zaangażowanych powiększyła grono nauczycieli i wraz z Michałem i Weroniką uczą w ShimShamie kolejnych lindy hopowych zapaleńców.

Przez te lata wiele w ShimShamie się zmieniło: stałe zajęcia odbywały się już w 6 warszawskich lokalizacjach, przez grono instruktorskie „przewinęło się” jak dotąd 16 osób, liczba grup zajęciowych wzrosła do 22, a w stałych kursach wzięło udział ponad 1500 uczestników.  Jednak najpiękniejsze jest to, że szkoła nadal ewoluuje pozwalając na kontakt i jednoczesny rozwój wielu tak różnych osób: studentów, pracowników korporacji, rodziców, lekarzy, inżynierów, artystów, rzemieślników, freelancerów, przedsiębiorców, naukowców… Osób, które łączy miłość do tańców swingowych.

ODWOŁANE ZAJĘCIA, WARSZTATY I POTAŃCÓWKI

W związku z zamknięciem szkół, uczelni i instytucji kultury oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia od 12.03.2020 ze smutkiem wstrzymujemy wszystkie zajęcia regularne i odwołujemy potańcówki i warsztaty, które mieliśmy w planie w marcu i na początku kwietnia. Planujemy powrócić z podwójną siłą w drugiej połowie kwietnia.

Już teraz zobacz nasz grafik na kolejny trymestr!