ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

Warsztaty Lindy Hop od podstaw 3-4 kwietnia

Lubisz klimat retro? Szukasz nowej aktywności fizycznej? Czas nauczyć się tańczyć? Chcesz znaleźć hobby, w którym pełno uśmiechniętych osób? Kręci Cię swing i jazz? Nie lubisz sztywnych ram i choreografii – chcesz improwizować?
Jeśli choć na jedno pytanie odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie kuszące rozwiązanie :)
Wejdź na parkiet pełen pasjonatów tańców swingowych!

Zapraszamy do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach z energicznego tańca swingowego – Lindy Hopa. W planie 5 godzin zajęć rozłożonych na 2 dni.

Zajęcia skierowane do osób, które wcześniej nie uczyły się Lindy Hopa lub pragną powtórzyć podstawy, by poczuć się pewniej na parkiecie. A jeśli po prostu jesteście ciekawi jak wyglądają tańce lat prohibicji, to jest to dobra okazja aby łyknąć klimatów retro.

Polecamy wyposażenie się w butelkę wody, wygodne buty z płaską podeszwą (na przykład trampki) i uśmiech :)

Pierwszeństwo w przyjmowaniu zgłoszeń mają pary, więc namawiajcie znajomych aby rejestrowali się z Wami. Osoby zgłaszające się solo będą przyjęte tylko pod warunkiem zachowania odpowiednich proporcji w grupie.

Informacje

100 PLN za 5 godzin zajęć

Miejsce: Akademia Tańca Tu się tańczy, I piętro, duża sala, ul. Puławska 73/75

Piątek, 03.04.2020, 18:00-20:00

Sobota, 04.04.2020, 10:00-13:00

Warsztaty Rock'n'Roll od podstaw 4-5 kwietnia

Rock and roll powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran.

Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.

Zapraszamy do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach Rock & Roll z Anią i Piotrem Makowieckimi. W planie 5 godzin zajęć rozłożonych na 2 dni.

Szczegółowe godziny i rejestracja będą dostępne już wkrótce.

Jeśli warsztaty zachęcą Cię do kontynuowania przygody z Rock & Rollem, to zapraszamy do dołączenia do zajęć regularnych, które ruszają z początkiem października :)

Informacje

100 PLN za 5 godzin zajęć

Zajęcia odbywają się w Akademia Tańca Tu się tańczy, ul. Puławska 73/75,

Sobota, 04.04.2020, 10:00-13:00

Niedziela, 05.04.2020, 11:00-13:00

Triki z hAmeryki z Kasią i Tomkiem 4-5 kwietnia

Bonk i Miotk zabiorą Was w podróż do starych klipów, na których aż roi się od fajnych tanecznych trików, ruchów, przejść i rytmik. Nie, na zajęciach nie będziemy zajmować się aerialsami (przerzutami).
Ale w końcu nie tylko aerialse wyglądają cool. Zerknijcie sobie choćby na filmik „A Day At The Races” na youtube – znajdziecie tam wiele ciekawych rzeczy, których nie widać zbyt często na parkiecie socjalnym.
A szkoda. Mamy zamiar to zmienić!
Zajęcia przeznaczone są dla osób z minimum rocznym stażem zajęciowo-potańcówkowym. Będziemy korzystać z wszelakich umiejętności tanecznych, więc im większe doświadczenie, tym lepiej.

Informacje

Kasia i Tomek Miotk

150 PLN za 5 godzin zajęć

Więcej informacji wkrótce!

 

 

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne obecnie wstrzymujemy się z organizacją warsztatów weekendowych.

Więcej informacji na temat kolejnych wydarzeń wkrótce.