ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca
back

Retro Weekend Summer’s End

W dniach 19 – 21.09.2014 Warszawa po raz kolejny rozbrzmi dźwiękami muzyki swingowej i wystukujących rytm stóp, a to za sprawą Retro Weekend „Summer’s End”.

Retro Weekend Summer’s End

W dniach 19 – 21.09.2014 Warszawa po raz kolejny rozbrzmi dźwiękami muzyki swingowej i wystukujących rytm stóp, a to za sprawą Retro Weekend „Summer’s End”. Jest to wydarzenie, które przyciągnie zarówno wiernych fanów tańca Lindy Hop, jak i tych, którzy jeszcze nigdy o nim nie słyszeli, ale w ich duszy gra klimat lat 20. – 40. minionego wieku. Nie jest to jednak impreza wyłącznie dla osób tańczących – to również doskonała okazja dla wielbicieli jazzu do spotkania, cofnięcia się w czasie i posłuchania na żywo swingowych standardów w najlepszym wykonaniu. Wydarzenie odbywa się w Warszawie już po raz czwarty.

Retro Weekend „Summer’s End” ma na celu promocję rodzimych instruktorów tańca oraz muzyków. Przez trzy dni instruktorzy z Polski będą prowadzić warsztaty na trzech poziomach zaawansowania. Ta edycja będzie wyjątkowa pod względem instruktorów, gdyż każda ze szkół zajmujących się w Polsce Lindy będzie miała szansę na zaprezentowanie się adeptom sztuki tanecznej.

Oprócz warsztatów tańca czekają na was trzy imprezy z najlepszą muzyką swingową graną przez polskich DJ-ów oraz na żywo przez weteranów polskiej sceny jazzowej: zespoły The Warsaw Dixielanders i Blues Fellows. Na szczególną uwagę zasługuje główna impreza wydarzenia – w sobotę 20 września bawić będziemy się na barce „Sen Nocy Letniej” zacumowanej na Wiśle.

Jeżeli w Twoim sercu gra jazz, nie może Cię zabraknąć!

Zarejestruj się na retroweekend.pl

Lindy Hop & Tango
Prev post Lindy Hop & Tango

Warszawa latem poza obfitymi deszczami, dostarczyła nam całego mnóstwa tanecznych inspiracji i radosnych chwil. Dwie warszawskie…

Koncert i potańcówka
Next post Koncert i potańcówka

3go sierpnia powietrze zapłonie od tonów muzyki jazzowej. Tradycyjny jazz popłynie z instrumentów, którymi operują…