ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

Ola Szatkowska

Ola Szatkowska

thumb_Ola1

Na parkiecie od: 2010

Na lindyhopowym parkiecie od: 2013

Ulubiony krok: SWINGOUT!!!!

Znienawidzony krok: swingout...

Taneczny idol: Mable Lee, Ann Johnson, Willa Mae Ricker, Norma Miller

Ulubiony fimik:

Ulubiona piosenka:

Zobacz jak tańczy Ola:

Najbardziej lubię uczyć: trzech swingoutów i lindy circle! Oraz rytmów, które możemy wyśpiewać, wyklaskać i wytupać zanim je zatańczymy :)

Moje swingowe marzenie to: Ja chce po prostu tańczyć. Codziennie.

Dobra potańcówka to taka gdzie: z głośników płynie gruby swing

Na potańcówkę zawsze zabieram: obie nogi, obie ręce, staram się nie zapominać głowy ale z tym różnie bywa

Jako instruktor kładę nacisk na: słuchanie muzyki oraz odpowiedzialność obojga partnerów za wspólny taniec

Moja taneczna historia zaczęła się od: zajęć dla dzieci i młodzieży w Chełmie, czyli polskiej stolicy boogie woogie w przedziale wiekowym  “do lat 18”. Poszłam na zajęcia, bo koleżanki chodziły i zostałam.

Mój znak rozpoznawczy to: niewiarygodne wyczucie stylu, do czego zobowiązuje bycie połową legendarnego Domu Mody SWINGPOL. Poza tym wrodzona skromność.

Podsumowując: jestem Szata i lubię tańczyć. Swoje pierwsze taneczne kroki stawiałam w 2010 roku w boogie woogie i nie spodziewałam się wtedy jak bardzo te hobby zmieni moje życie. Jakiś czas później, po tym jak po raz pierwszy wzięłam udział w festiwalu swingowym kompletnie zaprzedałam duszę, serce i nogi diabł… Lindy Hopowi oraz Authentic Jazzowi. Najważniejsza w tańcu jest dla mnie muzyka – w końcu to od niej wszystko się zaczęło. O tanecznym rozwoju lubię myśleć jako o procesie, który nigdy się nie kończy, więc inspiracje staram się czerpać z wielu różnych źródeł, zarówno ze starych klipów jak i od współczesnych tancerzy i tancerek. Gdy pytają mnie, jakie są dla mnie cechy dobrego tancerza, odpowiadam: dobre poczucie rytmu, empatia oraz poczucie humoru. Myślę, że trafnie podsumowuje to na czym staram się skupiać na swoich zajęciach oraz w pracy nad własnym tańcem.