O nas

Shim Sham to studio tańca działające od 2011 roku. Zgodnie ze swoim motto brzmiącym „warszawski swing” studio prowadzi w Warszawie regularne kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz. Studio zaangażowane jest również w organizację warsztatów tanecznych, potańcówek i koncertów propagując nieustannie taniec, muzykę i kulturę lat przedwojennych. Od roku 2013 Shim Sham jest organizatorem cyklicznego wydarzenia Retro Weekend Festival.

Weronika Kwiatkowska i Michał Kwiatkowski

Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne. Do tej pory, poza Lindy Hopem, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich jak warsztaty, koncerty, pokazy. Michał i Weronika jako nauczyciele starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

Do ich najważniejszych osiągnięć zaliczyć można:10689615_586788948091938_489199912001540289_n

Lindy Hop:

 • I miejsce – Jack and Jill – Lindy Shock University 2015
 • I miejsce – Strictly Lindy Hop – Dragon Swing 2014
 • I miejsce – Jack and Jill – Swing Era Festival 2014
 • I miejsce – Jack and Jill – Prague Swing Spring Festival 2014
 • I i III miejsce – Jack and Jill – wymiana Lindy Hop w Warszawie 2013
 • III miejsce – Jack and Jill – Dragon Swing – 2012
 • II miejsce – Jack and Jill – Prague Swing Spring Festival 2012
 • I i II miejsce – Jack and Jill – Jumpin’ Swing 2011

Boogie Woogie:

 • Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Grand Prix Pucharu
  Polski Boogie Woogie – 2009 i 2010
 • Finał konkursu Pucharu Świata Boogie Woogie – 2011
 • Mistrzostwo Polski Boogie Woogie – 2008, 2009 i 2010
 • Mistrzostwo Warszawy Boogie Woogie – 2008 i 2009

 

_DSC3595(04.03.16)Aleksandra Szarkowska
i Szymon V. Gołębiewski

Szymon i Aleksandra zaczęli wspólną przygodę z tańcem w 2010 roku. Ich pierwsze wspólne kroki na parkiecie były stawiane w stylu Boogie Woogie. Brali udział w turniejach i warsztatach cały czas poszerzając swoją wiedzę. Lindy Hop, którego posmakowali w 2011 roku przypadł im tak bardzo do gustu, że od tego momentu poświęcili się całkowicie temu stylowi tańca. Każde z nich znajduje w nim swoją specjalizację: Aleksandra wygrywa kolejne konkursy (ostatnio 3 miejsce w Balboa Fast Feet na Prague Spring Swing Festival) a Szymon skupia się na metodyce nauczania.

 

_DSC8186(01.03.15)Martyna Stawarz

Martyna nie ma za sobą długiej tanecznej historii, jednak stanowi
najlepszy dowód na to, że “dla chcącego nic trudnego”.
Z tańcem spotkała się po raz pierwszy we wrześniu 2013
i od tamtej pory Lindy Hop zawładnął jej sercem na dobre.
Odnalazła w sobie prawdziwą pasję, którą nieustannie
dzieli się z innymi. Stale wzbogaca swoje doświadczenie
na polskich i zagranicznych warsztatach i festiwalach.
Cały czas śpiewa, ma pogodne nastawienie, nieskończoną cierpliwość i dystans do samej siebie. Nie potrafi stać nieruchomo przy muzyce.
Z przyjemnością wrócicie na jej zajęcia.

 

Robert ShimSham

Robert Torbiczuk

Robert swoją pierwszą swingową miłość poznał 5 lat temu. Boogie Woogie, bo o niej mowa, zmieniła jego życie. Dynamiczne fortepianowe kawałki dawały mu energię do ciężkiej pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Robert był wielokrotnym finalistą Mistrzostw i Pucharu Polski w Boogie Woogie, brał także udział w Pucharze Świata. Na jednych z licznych warsztatów poznał Lindy Hopa i to temu stylowi oddał się całkowicie. Robert w tańcu wyznaje zasadę: „sukces to w 1% talent, a w 99% ciężka praca”.

 

 

Ania ShimShamAnna Długosz

Ania jest osobą, której trudno nie zauważyć. Niezmiennie roześmiana i zachwycona światem, wydaje się być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Od dwóch lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, zwłaszcza w swoim rodzinnym mieście – Krakowie. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak na co dzień wywija głównie solo. W tańcu najważniejsze są dla niej muzykalność i dobra zabawa. Dziś, jako instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

 

Piotr Kwast

Piotr najprawdopodobniej rozpoczął swoją przygodę z tańcem na rytmice
w przedszkolu. Od tego czasu zawsze gdy słyszał muzykę tańczył w duchu,
a czasem również ciałem (głównie przed lustrem). 12795130_1705451933028338_3903294363054291720_oDopiero, gdy w 2013 roku trafił w internecie na nagrania ludzi tańczących Lindy Hopa, uznał, że to właśnie ta muzyka i ten taniec są w sam raz dla niego. W tańcu najważniejsza jest dla niego zabawa z muzyką i przyjemność czerpana z ruchu. W trakcie swojej niezbyt długiej, acz burzliwej przygody ze swingiem stanął na podium niejednego konkursu Lindy Hop, Solo Jazz i Collegiate Shag w trakcie festiwali w kraju i za granicą:

 • III miejsce – Collegiate Shag  Jack and Jill – Amber Swing 2016
 • I miejsce – Lindy Hop Jack & Jill – Łódź you swing?
 • I miejsce – Solo Charleston – Retro Weekend Festival 2016
 • III miejsce – Lindy Hop Jack and Jill – Retro Weekend Festival 2016
 • I miejsce – Solo Charleston – Swingin’ With The Stars 2015
 • II miejsce – Solo Charleston – Warsaw Lindy Hop Exchange 2015
 • I miejsce – Collegiate Shag Jack and Jill – Warsaw Shag Festival 2015
 • III miejsce – Rhythm Feet Competition – Prague Spring Swing Festival 2015
 • I miejsce – Solo Charlston – Retro Weekend Festival 2015

Bogna Jabłońska

12615274_787907391313425_1584284220777569051_oSwingowe życie Bogny rozpoczęło się dość nietypowo – została współzałożycielką gdańskiej społeczności Swing Revolution Trójmiasto, sprowadzając tym samym Lindy Hop na północ Polski, a dopiero później postawiła swoje pierwsze kroki na lindyhopowym parkiecie. W tańcach swingowych zauroczyła ją dowolność interpretacji i brak sztywnych ram, co różniło się od jej doświadczeń z trenowanym w dzieciństwie tańcem towarzyskim. Przez pół roku mieszkała w Portugalii, gdzie tańcząc każdego dnia rozwijała swoje umiejętności. Starała się dzielić zdobytą wiedzą z lokalną społecznością, jednocześnie aktywnie współtworząc wszelkie wydarzenia swingowe w Trójmieście. Jako organizatorka słynie z pozytywnej energii i dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Była zarówno współtwórcą, jak i instruktorem festiwalu Amber Swing 2015. Po przeprowadzce do Warszawy szybko dołączyła do zespołu szkoły ShimSham – warszawski swing, nie zapominając jednak o rodzimym
Pomorzu i pracując równolegle w dwóch scenach.