ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

poczatki

Krótka instrukcja dla osób początkujących

Pkt. 1 “W co chcesz się wpakować, czyli jak wygląda życie tancerza swingowego?”

Każdy z nas kiedyś zaczynał, a początki naszej przygody z tańcem mogą się od siebie bardzo różnić. Wszyscy jednak wykonaliśmy ten krok i poszliśmy na pierwsze zajęcia, zapisaliśmy się na kolejne kursy. Wybraliśmy się na potańcówkę, następną… Część z nas pozostała w tym miejscu próbując kolejnych technik, uczestnicząc w wybranych warsztatach, ciesząc się z imprez tanecznych organizowanych przez lokalne środowisko.

Jednak znacznie większa grupa “złapała bakcyla” – do powyższego doszły warsztaty i imprezy w różnych miastach w Polsce, wyjazdy na międzynarodowe festiwale i obozy taneczne. Wiele osób mówi, że już nie wyobraża sobie codzienności bez “swingów”, że taniec i klimat retro uzależniają, szybko przeistaczając się ze zwykłego hobby w ważny i niezwykle przyjemny aspekt życia.

Zastanawiasz się jacy jesteśmy, jaki jest “profil tancerza Lindy Hop”? Wysocy i niscy, o różnej budowie, studenci i ci, którzy edukację mają już dawno za sobą, umysły ścisłe i humaniści, głośni i cisi, “dzieciaci”, zakochani w zwierzętach i ci, którzy może kiedyś będą mieli roślinkę, zatrudnieni na etacie i freelancerzy, kinomaniacy, mole książkowe i fani gier różnego rodzaju… tak, a nawet bardziej różnorodni są tancerze swingowi. Poza tym bogactwem osobowości, mamy też cechy wspólne – jesteśmy uśmiechnięci, życzliwi, otwarci na innych ludzi i zakochani w muzyce swingowej! I nie możemy się doczekać, kiedy do nas dołączysz :)

Pkt. 2 “Myślę o zajęciach, ale nie mam partnera / partnerki...”

Brak drugiej osoby do tańca bywa kłopotliwy, jednak zapisać się na zajęcia możesz samodzielnie. Na zajęciach zmieniamy się tak, by móc zatańczyć z możliwie dużą liczbą partnerów / partnerek, dlatego dobieramy do grupy kolejno osoby zgłaszające się solo. Pamiętaj jednak, że pierwszeństwo przyjęcia mają osoby zapisujące się w parze, dlatego pomyśl, czy wśród Twoich znajomych nie ma kogoś, kto chciałby spróbować?

Pkt. 3 “Fajnie, chcę spróbować! Ale jak dołączyć? Od czego zacząć?”

Podoba Ci się charakterystyka tańców swingowych, masz ochotę zdobyć nowe umiejętności i poznać nowych ludzi. To dobry moment, aby zapisać się na zajęcia regularne. Specjalnie dla Ciebie i innych chętnych w każdym trymestrze otwieramy przynajmniej jedną grupę o nazwie “Lindy Hop Intro”. W niej przez 3 miesiące nauczysz się podstawowych rytmik, przejść i elementów typowych dla Lindy Hop i Charlestona (na co dzień na parkiecie łączymy te dwa gatunki). W naszym grafiku sprawdź, który termin odpowiada Ci najbardziej i zaznacz wybraną grupę Intro w formularzu rejestracyjnym.

ZAPISZ SIĘ

Po ukończeniu tego kursu zaprosimy Cię do udziału w wybranych zajęciach na poziomie Fundamentals 1.

Jeżeli natomiast masz jeszcze jakieś wątpliwości, nie wiesz czy ten swing to na pewno dla Ciebie, zapraszamy na Weekendowe warsztaty Lindy Hop od Podstaw. Podczas pięciu godzin zajęć poznasz podstawy Lindy Hop, będziesz mieć chwilę na rozmowę z instruktorami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją pojawiające się wątpliwości.

Informację o planowanych warsztatach Od Podstaw znajdziesz tutaj.

WYDARZENIA WEEKENDOWE

Pkt. 4 “Idę na pierwsze zajęcia. Ale jak się przygotować?”

Wspaniale! Już niedługo spotkamy się na parkiecie. Pamiętaj, by zabrać ze sobą obuwie na zmianę – na początek trampki sprawdzą się świetnie. Ubierz się tak, by było Ci wygodnie – odzież sportowa nie jest konieczna, ważne jednak by ubranie Cię nie krępowało. Weź na wszelki wypadek koszulkę na zmianę i coś do picia. A najważniejsze: nie zapomnij o pozytywnym nastawieniu :)