ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

Swing? Swing… Swing

Taniec swingowy to nie tylko jedna technika – to cała rodzina tańców, z których każdy nawiązuje do pierwszych dekad ubiegłego wieku.

Przenieś się wraz z nami w lata ’20, ’30 i ’40 tańcząc w stylu retro: Lindy Hop, Charleston, Solo Authentic Jazz i Balboa!

2 rodzaje zajęć

info
SAME KONKRETY

Zajęcia bazowe

Na tych zajęciach uczymy niezbędnych technik.

Każdy z 4 tańców podzielony jest na 3 poziomy (Fundamentals, Pro, Master). Każdy z nich składa się z 2–5 trzymiesięcznych kursów (trymestrów). Zajęcia w ramach jednego poziomu realizuj po kolei.

Zachęcamy do próbowania wszystkich 4 tańców.

WZBOGAĆ SWÓJ WARSZTAT

Zajęcia tematyczne

Dodatkowe zajęcia. W ciągu trymestru realizujemy 2–4 tematy. Sprawdzaj nasz grafik, żeby dowiedzieć się, co ciekawego przygotowaliśmy dla Ciebie w nowym trymestrze.

Na zajęcia tematyczne obowiązuje minimalny poziom (określony na podstawie zajęć bazowych).

info

Opisy zajęć

Celem tych zajęć jest wprowadzenie nowych osób w świat tańców swingowych.

Na zajęciach poznasz podstawowe kroki Lindy Hopa i Charlestona, które pozwolą Ci od razu na czynny udział w organizowanych potańcówkach.

Nauczysz się tu nie tylko bazowych przejść, ale także istotnych zasad zachowania na parkiecie - wszystko, by w komfortowy sposób móc bawić się z innymi członkami społeczności swingowej, bez względu na poziom zaawansowania.

Lindy Hop

1. Zajęcia przeznaczone, dla osób, które ukończyły kurs na poziomie INTRO.

Na zajęciach rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie tańca Lindy Hop. Nauczysz się charakterystycznych elementów dla tego stylu, takich jak tuck turn, Frankie 6 czy swingout.

Dodatkowo poznasz najbardziej popularną wśród wszystkich tancerzy swingowych choreografię – Shim Shama.

2. Zajęcia na tym poziomie to naturalna kontynuacja zajęć Lindy Hop Fundamentals 1.

W ich trakcie poznasz nowe wariacje już opanowanych kroków (np. swingoutu), a także nowe przejścia taneczne.

Po ukończeniu tego trymestru będziesz w stanie swobodnie tańczyć do szybszej muzyki (ok. 160–180 bpm)..

Obejrzyj film

3. Kontynuacja zajęć Lindy Hop Fundamentals 2. Wskazane jest także wcześniejsze zaliczenie trymestru Charleston Fundamentals 1.

W trakcie zajęć zajmiemy się takimi przejściami jak sugar push i texas tommy oraz wariacjami rytmicznymi na już opanowanych elementach..

Dużo czasu poświęcimy elementom zabawy, takim jak konkursy JnJ (taniec z wylosowanym partnerem) oraz stealing (podbieranie partnera w trakcie tańca). Nauczysz się także zachowania w tzw. Jam circle.

1. Zajęcia na tym poziomie dostępne są dla wszystkich, którzy ukończyli zajęcia na poziomie Fundamentals z zakresu Lindy Hop i Charleston.

W trakcie zajęć przećwiczysz płynne przejścia pomiędzy Lindy Hopem a Charlestonem. Nauczysz się nowych kroków (camel walk, drags, rubber legs) i przejść (pop turns). Popracujesz także nad techniką połączenia w parze oraz nad elementami muzykalności.

2. Na tych zajęciach dużą wagę przyłożymy do muzykalności - pracując przy tym na różnych rodzajach połączenia (włączając tzw. Visual leading) oraz techniki obrotów.

Dodatkowo poznasz wiele wariacji na opanowanych wcześniej elementach, takich jak sugar push czy swingout.

Lindy Hop Team

Zajęcia skierowane do pasjonatów tańców swingowych. Jeżeli najchętniej tańczyłbyś 8 dni w tygodniu i lubisz choreografie w parach, to jest to miejsce dla Ciebie.

Na zajęciach będziesz miał okazję popracować nad swoją techniką oraz nauczyć się nowych a nieoczywistych połączeń znanych już elementów Lindy Hopa i Charlestona.

Na zajęcia na tym poziomie obowiązuje audition.

Charleston

1. Zajęcia przeznaczone dla osób, które ukończyły kurs na poziomie INTRO.

Na zajęciach rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie podstaw Charlestona. Nauczysz się charakterystycznych elementów dla tego stylu, takich jak hand to hand, tandem i breakaway.

Dodatkowo poznasz bardzo popularną wśród tancerzy swingowych choreografię - Mama’s Stew.

2. Kontynuacja zajęć Charleston Fundamentals 1. Wskazane jest także wcześniejsze zaliczenie trymestru Lindy Hop Fundamentals 1.

W trakcie zajęć lepiej poznasz technikę takich kroków jak kick i kick step oraz nauczysz się takich elementów jak airplane czy sailor.

Część zajęć poświęcimy także na bardzo charakterystyczną wersję Charlestona z lat 20.

1. Zajęcia na tym poziomie dostępne są dla wszystkich, którzy ukończyli zajęcia na poziomie Fundamentals z zakresu Lindy Hop i Charleston.

W trakcie zajęć przećwiczysz płynne przejścia pomiędzy wcześniej poznanymi elementami Charlestona (hand to hand, airplane, tandem).

W taniec będziemy także wplatać elementy Authentic Jazzu, dlatego sugerujemy przejść wcześniej co najmniej trymestr Solo Authentic Jazz Fundamentals 1.

2. Kontynuacja zajęć Charleston PRO 1, w trakcie których popracujemy nad wariacjami poznanych wcześniej elementów.

W trakcie zajęć lepiej poznasz technikę takich kroków jak kick i kick step oraz nauczysz się takich elementów jak airplane czy sailor.

Czeka Cię dużo zabawy rytmem oraz sporo wskazówek, w jaki sposób wykorzystać ją w interpretacji muzyki. Spodziewaj się intensywnych zajęć do muzyki w duzym tempie (180bpm i szybciej).

Lindy Hop Team

Lindy Hop Team Zajęcia skierowane do pasjonatów tańców swingowych. Jeżeli najchętniej tańczyłbyś 8 dni w tygodniu i lubisz choreografie w parach, to jest to miejsce dla Ciebie.

Na zajęciach będziesz miał okazję popracować nad swoją techniką oraz nauczyć się nowych a nieoczywistych połączeń znanych już elementów Lindy Hopa i Charlestona.

Na zajęcia na tym poziomie obowiązuje audition.

Balboa

Na tych zajęciach poznasz i utrwalisz podstawy Balboa. Przejdziemy przez wszystkie bazowe rytmiki, przejścia i połączenia. W tej grupie idealnie odnajdą się osoby, które jeszcze nie próbowały Balboa i ci, którzy mieli już kilka lekcji z podstaw. Po kursie Balboa Fundamentals będziesz w stanie swobodnie poruszać się w tym tańcu.

Grupa skierowana dla osób, które znają Balboa i uczęszczały na zajęcia regularne przez minimum rok. Zajęcia są skonstruowane tak, by każdy z tancerzy znalazł w nich wiedzę na swoim poziomie niezależnie od tego, czy tańczy Balboa rok, czy 4 lata. Jest to grupa dla każdego, kto chce podnieść poziom swojego Balboa, poszerzyć zakres znanych przejść, pracować nad techniką, stylizacjami i jakością połączenia.

Zajęcia tematyczne

Sprawdź obecnie dostępne kursy w grafiku.

Przykładowe ścieżki rozwoju