ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

Warsztaty Lindy Hop od podstaw 14-15 listopada

Lubisz klimat retro? Szukasz nowej aktywności fizycznej? Czas nauczyć się tańczyć? Chcesz znaleźć hobby, w którym pełno uśmiechniętych osób? Kręci Cię swing i jazz? Nie lubisz sztywnych ram i choreografii – chcesz improwizować?
Jeśli choć na jedno pytanie odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie kuszące rozwiązanie :)
Wejdź na parkiet pełen pasjonatów tańców swingowych!

Zapraszamy do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach z energicznego tańca swingowego – Lindy Hopa. W planie 5 godzin zajęć rozłożonych na 2 dni.

Zajęcia skierowane do osób, które wcześniej nie uczyły się Lindy Hopa lub pragną powtórzyć podstawy, by poczuć się pewniej na parkiecie. A jeśli po prostu jesteście ciekawi jak wyglądają tańce lat prohibicji, to jest to dobra okazja aby łyknąć klimatów retro.

Polecamy wyposażenie się w butelkę wody, wygodne buty z płaską podeszwą (na przykład trampki) i uśmiech :)

Pierwszeństwo w przyjmowaniu zgłoszeń mają pary, więc namawiajcie znajomych aby rejestrowali się z Wami. Osoby zgłaszające się solo będą przyjęte tylko pod warunkiem zachowania odpowiednich proporcji w grupie.

Informacje

100 PLN za 5 godzin zajęć
w cenie wejście na „praktis” z koncertem w sobotę

 El Palacio del Tango
sobota: 10:00 – 13:00
niedziela: 11:00 – 13:00

Swingowe Laboratorium Ruchu: "World of Arms" 7-8 Listopada

Swingowe Laboratorium Ruchu to cykl warsztatów, dla tancerzy swingowych (i nie tylko) którzy chcą rozwijać swoje umiejętności improwizacyjne, technikę, kreatywność, estetykę ruchu a przede wszystkim świadomość ciała.
Na tym spotkaniu skupimy się na pracy ramion. Zapoznamy się z ćwiczeniami, dzięki którym Wasze ramiona będą „bardziej świadome”. Tak, by wykorzystanie ich w podstawowych jazz stepach było przyjemne, ekspresyjne i naturalne. Zatańczymy dłońmi, nadgarstkami, przedramieniem a nawet łopatką. Oprócz świadomej pracy z ciałem, będziemy oswajać się z improwizacją poprzez różnego rodzaju gry i eksploracje rytmiczne.

TEMATYKA ZAJĘĆ:
● praca głowy i ramion (w obrotach i nie tylko)
● wpływ oddechu na jakości ruchowe
● prawidłowa sylwetka w tańcu
● otwarcie klatki piersiowej
● zabawa rytmem
● improwizacja

Poziom: OPEN. Mile widziana znajomość jazz stepów występujących w klasycznych choreografiach jak Shim Sham Routine czy Tranky Doo. Warsztat solo, ale pomysły i narzędzia równie dobrze sprawdzające się/inspirujące w tańcu w parze.

Więcej informacji o całym projekcie znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/swingmovelab/

Informacje

130 zł/os

Akademia Tu się Tańczy w PKiN
sobota: 11:00 – 13:30
niedziela: 11:00 – 13:30

Tan-tan-Tandem! z Kasią i Robertem 14 listopada

Już 14 listopada przez 3 godziny popracujemy nad techniką prowadzenia, podążania i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Wasze tandemy wzniosły się na wyższy poziom. Mamy w zanadrzu kilka efektownych przejść oraz technicznych tricków, którymi chętnie się podzielimy.

Tandem to wariacją Charlestona tańczonego w parze, znany również jako Shadow Charleston. Już 14 listopada popracujemy nad techniką prowadzenia, podążnia i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Wasze tandemy wzniosły się na wyższy poziom. Mamy w zanadrzu kilka efektownych przejść oraz technicznych tricków, którymi chętnie się podzielimy. Warsztaty adresowane są do osób, które znaja podstawy Charlestona. Rekomendowany poziom LH2 i wzwyż.

Informacje