ShimSham - warszawski swing | Szkoła tańca

Warsztaty Lindy Hop od podstaw 16-17 listopada

Lubisz klimat retro? Szukasz nowej aktywności fizycznej? Czas nauczyć się tańczyć? Chcesz znaleźć hobby, w którym pełno uśmiechniętych osób? Kręci Cię swing i jazz? Nie lubisz sztywnych ram i choreografii – chcesz improwizować?
Jeśli choć na jedno pytanie odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie kuszące rozwiązanie :)
Wejdź na parkiet pełen pasjonatów tańców swingowych!

Zapraszamy do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach z energicznego tańca swingowego – Lindy Hopa. W planie 5 godzin zajęć rozłożonych na 2 dni.

Zajęcia skierowane do osób, które wcześniej nie uczyły się Lindy Hopa lub pragną powtórzyć podstawy, by poczuć się pewniej na parkiecie. A jeśli po prostu jesteście ciekawi jak wyglądają tańce lat prohibicji, to jest to dobra okazja aby łyknąć klimatów retro.

Polecamy wyposażenie się w butelkę wody, wygodne buty z płaską podeszwą (na przykład trampki) i uśmiech :)

Pierwszeństwo w przyjmowaniu zgłoszeń mają pary, więc namawiajcie znajomych aby rejestrowali się z Wami. Osoby zgłaszające się solo będą przyjęte tylko pod warunkiem zachowania odpowiednich proporcji w grupie.

Informacje

100 PLN za 5 godzin zajęć

Miejsce: Akademia Tańca Tu się tańczy, Pawilon I piętro, duża sala, ul. Puławska 73/75

Sobota, 16.11.2019, 10:00-13:00

Niedziela, 17.11.2019, 11:00-13:00

Warsztaty Rock'n'Roll od podstaw 16-17 listopada

Rock and roll powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran.

Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.

Zapraszamy do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach Rock & Roll z Anią i Piotrem Makowieckimi. W planie 5 godzin zajęć rozłożonych na 2 dni.

Szczegółowe godziny i rejestracja będą dostępne już wkrótce.

Jeśli warsztaty zachęcą Cię do kontynuowania przygody z Rock & Rollem, to zapraszamy do dołączenia do zajęć regularnych, które ruszają z początkiem października :)

Informacje

100 PLN za 5 godzin zajęć

Zajęcia odbywają się w Akademia Tańca Tu się tańczy, Pawilon, I piętro, Ul. Puławska 73/75, na małej sali.

Sobota, 16.11.2019, 10:00-13:00

Niedziela, 17.11.2019, 11:00-13:00

Warsztaty Lindy Hop - Helena & Alexey 14-15 grudnia

Alexey i Helena poznali się jeżdżąc na festiwale swingowe. W Herrang odkryli, że dzielą te same wartości w Lindy Hopie. Od tego czasu często się widują, by razem tańczyć trenując, biorąc udział w konkursach i ucząc. Przez kilka miesięcy uczyli też razem regularne zajęcia podczas rezydentury w Stambule. Podczas warsztatów poruszą temat kreatywności w tańcu.

Grupy:
– intermediate: minimum rok z Lindy Hop
– advanced: minimum 3 lata znajomości Lindy Hopa

Informacje

Alexey & Helena

180 zł za 4 godziny zajęć (2 w sobotę i 2 w niedzielę) i sobotnią potańcówkę

Więcej informacji wkrótce!